Sıkıntı Dilek Nazar Bereket Duası

Sıkıntı Dilek Nazar Bereket Duası (http://www.sikintiduasi.com/)
-   Hacet Dilek Duaları (http://www.sikintiduasi.com/hacet-dilek-dualari/)
-   -   İmamı Azamın Tesbih Duası nedir... (http://www.sikintiduasi.com/hacet-dilek-dualari/13208-imami-azamin-tesbih-duasi-nedir.html)

Admin 11-12-12 17:48

İmamı Azamın Tesbih Duası nedir...
 
sıkıntıduası.com da İmamı Azamın Tesbih Duası nasıldır nedir... konusunu yazıyoruz değerli kardeşler için
<<<<<<<<<<<<<<<<<<
İmam-ı Â'zam Hazretlerinin gece gündüz dilinden düşürmediği rivayet edilen meşhur tesbih duası şöyledir:

Subhâne'l-ebediyyi'l-ebed. Subhâne'l-vâhidi'l-ehad. Subhâne'l-ferdi's-samed. Subhâne râfi's-semâi bi-gayri amed. Subhâne men beseta'l-arda alâ mâin cemed. Subhâne men haleka'l-halka fe-ahsâhüm aded. Subhâne men kaseme'l-erzâka ve lem yense ehad. Subhânellezi lem yettehiz sâhibeten, vela veleden. Subhânellezi lem yelid ve lem yûled ve lem yeküllehû küfüven ehad. Subhâne men yerânî ve ya'rifü mekânî ve yerzukunî velâ yensânî.

Ebed ve ebedî olan Allah'ı tesbih ederim. Bir ve tek olan Allah'ı tesbih ederim. Tek ve herşey kendisine muhtaç olan Allah'ı tesbih ederim. Semayı direksiz yükselten Allah'ı tesbih ederim. Yeryüzünü donmuş su üzerine yayan Allah'ı tesbih ederim. Mahlukatı yaratan ve onları çeşitlendiren Allah'ı tesbih ederim. Rızkı taksim eden, hiçbir canlıyı unutmayan Allah'ı tesbih ederim. Eş ve çocuk edinmeyen Allah'ı tesbih ederim. Doğurmamış, doğrulmamış ve hiçbir şey de kendisine denk olmayan Allah'ı tesbih ederim. Beni gören, yerimi bilen, beni rızıklandıran ve beni unutmayan Allah'ı tesbih ederim
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
sıkıntıduası.com


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 21:56.

Powered by vBulletin® Version kapalı
Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.